Menu
Tablet menu

13 XII 2013 - DOMOWE MELODIE

domowe_melodie00
domowe_melodie01
domowe_melodie03
domowe_melodie05
domowe_melodie06
domowe_melodie07
domowe_melodie08
domowe_melodie09
domowe_melodie10
domowe_melodie11
01/10 
start stop bwd fwd


13 grudnia o godzinie 20.oo w Rybnickim Centrum Kultury odbył się koncert Domowych Melodii. Publiczność jak zwykle na ich koncertach była zachwycona. "Rybniku! Magicznie ludzie, dla takich chwil warto żyć. Dziękujemy" - opublikowały Domowe Melodie na swoim profilu fb. A to tylko jedno z wrażeń rybnickiej publiczności: "Najlepszy koncert na jakim do tej pory byłam Bylo pięknie, klimatycznie, poruszajaco i prawdziwie! Jesteście najlepsi DM!!! Kochamy Was!"

Domowe Melodie to zdecydowanie największy fenomen ubiegłego roku. Pojawili się znikąd, publikując kilka utworów nagranych we własnym mieszkaniu i szturmem podbili serca słuchaczy - od małych do tych już całkiem dużych. Piosenki o Zbyszku, który podkrada rentę matce czy Grażce, która stoi przed życiowym dylematem, śpiewa już cała Polska.

Justynę, Staszka i Kubę połączyła pasja do tworzenia muzyki, którą ciężko zaszufladkować. Uwielbiają bawić się konwencjami i różnymi stylami, ciągle jednak pozostając w pobliżu szeroko pojętej muzyki folk/pop. Mają na koncie debiutancki album, który jak sami wyznali - wydało im życie. Materiał, nagrany własnym kosztem bez wsparcia wytwórni i mediów, zdążył już zgarnąć wiele nagród oraz wyróżnień. Ich koncerty wyprzedają się w mgnieniu oka, a sami tylko skromnie powtarzają, że ?chcą po prostu grać i śpiewać?. Na tegorocznym Heineken Open'er Festival zagrali koncert, o którym będzie się mówić jeszcze bardzo długo - namiot Alter Space podobno jeszcze nigdy nie przeżył takiego oblężenia. Rozkochali w sobie również samą Katarzynę Nosowską, która zaprosiła ich do udziału w Męskim Graniu, niezwykłym projekcie, którym współdowodzi już drugi rok z rzędu.

Na początku tego roku czytelnicy portalu Musicis.pl ogłosili zespół Domowe Melodie Debiutem roku 2012, a ich płyta wygrała plebiscyt na Najlepszy polski album 2012 portalu Uwolnij muzykę, w głosowaniu pokonując Hey, Marię Peszek i wielu innych cenionych artystów. Od niedawna ich utwory skutecznie podbijają polskie rozgłośnie radiowe - Grażka zadebiutowała głosami słuchaczy od razu na drugim miejscu legendarnej Listy Przebojów Trójki, by tydzień później wspiąć się na sam szczyt. W przeszłości podobnego wyczynu dokonało jedynie siedem utworów.

Świeżo po powrocie z Islandii, gdzie zdobyli serca zarówno Polaków jak i Islandczyków, są pełni energii, by ruszyć w kolejną trasę po Polsce i zarażać publiczność swoją wyjątkową muzyką.

"Kto widział ich na żywo, ten wie, że Justyna, Staszek i Kuba wytwarzają niepowtarzalną atmosferę i sprawiają, że słuchacz czuje się tak, jakby znał ich od lat i właśnie znalazł się na prywatnym koncercie u siebie w pokoju."
Rafał Gruszkiewicz, musicis.pl